“Cykl wiedźmiński”, czyli kultowa saga autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, którą pokochały miliony czytelników na całym świecie!

ByDaniel

“Cykl wiedźmiński”, czyli kultowa saga autorstwa Andrzeja Sapkowskiego, którą pokochały miliony czytelników na całym świecie!

Cykl, który stał się światowym fenomenem!

Wiedźmin” to cykl fantastyczny stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego. W jego skład wchodzą następujące utwory: “Ostatnie życzenie”, “Miecz przeznaczenia”, “Krew elfów”, “Czas pogardy”, “Chrzest ognia”, “Wieża jaskółki”, “Pani jeziora”, oraz “Sezon burz”. Intrygi polityczne, wojny, wielkie bitwy, romans oraz przygody, wszystko to sprawia, że cykl opowiadający o przygodach białowłosego Geralta z Rivii jest tak chętnie czytany na całym świecie. “Wiedźmin” jest w ofercie księgarni internetowych.

Fabuła “Cyklu wiedźmińskiego” opowiada o białowłosym zabójcy potworów o imieniu Geralt z Rivii, który wywodzi się z tajemniczej kasty wiedźminów. Wiedźmini od dziecka szkoleni są w sztuce zabijania wszelkiego rodzaju plugastw, które zagrażają ludzkości. Wędrując po świecie w poszukiwaniu kolejnych zleceń w wyniku przeznaczenia ścieżki Geralta i jego pięknej ukochanej, którą jest czarodziejka Yennefer, krzyżują się z młodą księżniczką o imieniu Ciri. Na kartach tej fenomenalnej sagi trójka bohaterów walczyć będzie nie tylko z okrutnym przeznaczeniem, które co chwila będzie próbowało ich rozdzielić, ale również z potworami oraz ludźmi.

Andrzej Sapkowski, czyli twórca bestsellerowego “Cyklu wiedźmińskiego”

W 1948 roku w Łodzi urodził się jeden z najlepszych polskich pisarzy fantastycznych, czyli Andrzej Sapkowski. Twórca kultowej już dzisiaj postaci białowłosego zabójcy potworów ukończył XXI Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Prusa w Łodzi, a następnie podjął studia na Uniwersytecie Łódzkim.

Swoje pierwsze opowiadanie o tajemniczym wiedźminie Andrzej Sapkowski stworzył w 1986 roku na potrzeby konkursu literackiego organizowanego przez czasopismo “Fantastyka”. Z racji bardzo dobrego przyjęcia tegoż utworu, Sapkowski postanowił stworzyć “Cykl wiedźmiński”, w którego skład wchodzą następujące dzieła: “Ostatnie życzenie”, “Miecz przeznaczenia”, “Krew elfów”, “Czas pogardy”, “Chrzest ognia”, “Wieża jaskółki”, “Pani jeziora”, oraz “Sezon burz”.

Andrzej Sapkowski jest również autorem powieści zatytułowanej “Żmija” oraz “Trylogii Husyckiej”.

 

 

About the author

Daniel administrator